Rasim Öztekin ölümünün üçüncü yıl dönümünde anıldı! Kızı Pelin Öztekin törene katılmadı

Türk tiyatrosunun usta ismi Rasim Öztekin, aramızdan ayrılışının üçüncü yıl dönümü olan 8 Mart’ta, İBB Şehir Tiyatroları Beylikdüzü Rasim Öztekin Sahnesi’nde şarkılarla, anılarla, kimi zaman gülerek, kimi zaman gözyaşlarıyla anıldı.

Ekranların uzun soluklu dizisi ‘Seksenler’in oyuncularının sahne aldığı anma gecesini, Rasim Öztekin’in eşini oynayan Özlem Türkad ile oğlunu oynayan İlker Ayrık sundu.

İLK ŞARKI BURCU GÜVEN’DEN

Gece Rasim Öztekin için hazırlanan belgesel ile başladı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık, eşi Zehra Evin Çalık, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü Birol Güven ile Rasim Öztekin’in eşi Esra Öztekin’in de katıldığı gecenin ilk şarkısı, Aydın Sarman’ın piyanosu eşliğinde Burcu Güven’in seslendirdiği ‘Seksenler’ oldu.

Şoray Uzun’un ‘Okul Yolunda’ ve Burcu Güven ile birlikte seslendirdiği ‘Bu Kalp Seni Unutur mu’nun ardından Hakan Bulut sahne aldı. Onur Dilber’in seslendirdiği Azeri şarkı ile devam eden gecede Berat Yenilmez, Ceyhun Fersoy ve Begüm Öner; “Rasim ağabey eğlenmeyi çok severdi” diyerek ‘Bom Bili Bili Bili Bom’ şarkısını birlikte söyledi.

“RASİM AĞABEYİ ANMADIĞIM BİR GÜN YOK”

‘Alıştım Sana Bir Tanem’le sahne alan İlker Ayrık’la devam eden gecede Ayşe Tolga da ‘Çaresizim’i seslendirdi. Sahnede duygularını dile getiren Tolga, şu ifadeleri kullandı:

Babasını erken kaybetmiş bir çocuk olarak, iş hayatımda bulduğum babamı da çok erken kaybettim. Rasim ağabeyi anmadığım bir gün yok.

GELİRİ BURS OLDU

Gece sırasıyla, Özlem Türkad’ın seslendirdiği ‘Altın Gümüş Pırlanta’, Aydın Sarman’ın söylediği ‘Ne Varsa Her Şey Hatırımda’ ve ‘Dilektaşı’, tüm oyuncuların birlikte söylediği ‘Büklüm Büklüm’, ‘Bugünkü Aklım Olsaydı’yla devam etti ve Burcu Güven ve oyuncuların birlikte seslendirdiği ‘Arkadaş’ şarkısıyla sona erdi.

Seyircilerin ayakta alkışladığı törenin bilet satışından elde edilen gelir, ÇYDD Rasim Öztekin Tiyatro Bursu’na aktarıldı.

KIZI KATILMADI

Rasim Öztekin ile Zeynep Aslıhan İşbay’ın kızları Pelin Öztekin’in anma töreninde olmaması ise dikkat çekti. Babasının izinden giderek oyuncu olan Öztekin, Galatasaray’ın maçına giderek tribünden yaptığı paylaşıma; “Olmayı sevdiğin yerdeyim Rasim’im” mesajını yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x